Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 3 mieszkańców miasta, którzy usiłowali skraść pieniądze z jednej z placówek bankowych. Już kilka minut po napadzie wpadli w ręce policjantów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, skąd zostali przewiezieni do prokuratury. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Zdarzenie miało miejsce w piątek przed godz. 14.00 w jednej z placówek bankowych w dzielnicy Północ. Dwaj mężczyźni weszli do placówki banku i przedmiotem przypominającym broń oraz siekierą sterroryzowali kasjera, żądając wydania pieniędzy. Swojego celu nie osiągnęli z uwagi na zdecydowaną postawę pracownika. Ucieczkę podjęli się samochodem osobowym, którym kierował trzeci ze sprawców. Natychmiastowe, zdecydowane działania częstochowskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawców już po kilku minutach po napadzie. Okazali się nimi mieszkańcy Częstochowy w wieku 32, 34 i 43 lat.

Po ocenie dowodów zebranych przez policjantów decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię