Funkcjonariusze z Lublina żegnają tragicznie zmarłą podinspektor Małgorzatę Bigos. Policjantka zginęła tragicznie po upadku ze ścianki wspinaczkowej.

Komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Niedowierzanie, smutek, żal towarzyszą nam od otrzymania wiadomości o nagłej i tragicznej śmierci naszej koleżanki. Wczoraj, w wieku 43 lat, odeszła od nas podinsp. Małgorzata Bigos – kierownik Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sport był pasją jej życia i to sport jej życie odebrał. Małgosia zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Wczoraj odeszła od nas koleżanka i przyjaciółka podinsp. Małgorzata Bigos. Na co dzień, jako policyjny psycholog służyła pomocą  i radą funkcjonariuszom i ich rodzinom.  Stres, trauma, przygnębienie czy smutek to uczucia, z którymi niejednokrotnie stykała się w swojej pracy zawodowej . Nigdy nie pozostawała obojętna na krzywdę drugiego człowieka. Zawsze starała się  doradzić, wesprzeć słowem, czy gestem.  Będziemy wspominać Małgosię jako osobę niezwykle pogodną i pełną życia, serdeczną i oddaną służbie.

Od momentu wstąpienia do służby w Policji, czyli od 1999 roku Małgosia wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu, rywalizowała też w Mistrzostwach Polski w Pływaniu „Masters”, zdobywając złote medale.  Dwa lata temu wzięła udział w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej. Razem z jedenastoma kobietami przez  400 kilometrów w systemie sztafetowym płynęła ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Celem jaki przyświecał temu przedsięwzięciu było uczczenie 90 rocznicy powołania kobiet do Policji oraz  wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W sporcie odnajdywała radość życia. Jak sama przekonywała był on  lekarstwem na wszelkie zmartwienia.  Niejednokrotnie podkreślała, że umiejętność rozmowy z osobami potrzebującymi pomocy w dużej mierze zależy od „zdrowego ducha” i dobrego samopoczucia samego psychologa.  Więc,  kiedy tylko mogła poświęcała się swojej pasji.

Sport był pasją jej życia i to życie jej odebrał. Małgosia zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Będzie nam Ciebie brakowało Małgosiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię