W miejscowości Zofiówka, gm. Łęczna doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pieszego. Wskutek poniesionych obrażeń 62-letni pieszy zmarł na miejscu. Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze łęczyńskiej komendy, zwracając się jednocześnie z apelem o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 21:00 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zofiówka, gm. Łęczna. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili że, jadący samochodem marki Honda Accord od strony Lublina w kierunku Łęcznej drogą krajową K-82, 53-latek z Lublina, uderzył w pieszego, który usiłował przejść przez jezdnię. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, miejsce wypadku nie było oświetlone, zaś pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Po uderzeniu przez hondę pieszy przewrócił się na jezdnię. Leżącego pieszego zdążył ominąć kolejny jadący w stronę Łęcznej samochód. Trzeci pojazd w kolumnie – volkswagen passat kierowany przez 70-latka z Lublina najechał na leżącego mężczyznę. Pieszy, 62–letni mieszkaniec gm. Łęczna poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z łęczyńskiej komendy, zwracając się jednocześnie z apelem o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Z uwagi na coraz krótszy dzień i szybciej zapadający zmrok pogarsza się widoczność na drogach. Często jest ona przyczyną wypadków drogowych z udziałem pieszych. Pamiętajmy, że pieszy poruszając się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię