Dzisiaj policjanci postawią zarzut usiłowania kradzieży samochodu marki BMW o wartości 55 tysięcy złotych 31-letniemu gdańszczaninowi. Mężczyzna na parkingu przy jednej z galerii handlowych próbował ukraść auto, zauważył go właściciel pojazdu, który zaalarmował pracowników ochrony i policjantów. 31-latek z Gdańska został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy, dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Za usiłowanie kradzieży samochodu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek policjanci z Wrzeszcza zostali zaalarmowani przez mieszkańca Gdańska o tym, że wspólnie z pracownikiem ochrony galerii handlowej ujął mężczyznę, który najprawdopodobniej próbował ukraść jego samochód.

Oficer dyżurny na miejsce od razu skierował kryminalnych, którzy zatrzymali wskazanego przez świadków mężczyznę.

Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym, pracownikiem ochrony oraz na podstawie zabezpieczonym na miejscu dowodom policjanci ustalili, że zatrzymany przez policjantów 31-letni mieszkaniec Gdańska chwilę wcześniej próbował ukraść samochód pokrzywdzonego, kiedy ten zareagował sprawca zaczął uciekać. W ujęciu 31-latka pomógł pokrzywdzonemu pracownik ochrony.

Podczas przeszukania zatrzymanego 31-latka policjanci znaleźli przy nim urządzenia elektryczne, kable zasilające mogące służyć do kradzieży pojazdu. Policjanci zabezpieczyli również samochód mężczyzny, który zaparkował w pobliżu miejsca zdarzenia. Ponadto w mieszkaniu 31-latka kryminalni zabezpieczyli m. in urządzenie służące do uruchamiania pojazdów.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu, którzy pracują nad ta sprawą sprawdzają czy zatrzymany przez nich 31-latek ma związek z podobnymi zdarzeniami do których dochodziło na terenie miasta.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu marki BMW o wartości 55 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię