Gdyby im się udało, to pławiliby się w luksusie do końca swoich dni, jednocześnie mają pewne miejsce w panteonie największych przestępców w historii. Brazylijska policja udaremniła skok na bank. Przestępcy działali starą metodą – wykopali tunel o długości 500 metrów. W puli do zgarnięcia była równowartość blisko 1,2 miliarda złotych.

O sprawie szeroko rozpisują się lokalne media. 16-osobowa grupa przestępców od czterech miesięcy kopała tunel prowadzący z wynajętego przez nich domu do siedziby jednego z banków w Sao Paulo.

Policjanci nie podają, kiedy wpadli na trop rabusiów. Od dłuższego czasu wiedzieli jednak o wszystkim, ale pozwolili przestępcom kopać – poczekali do ukończenia prac, aby mieć pewność, że zgarną wszystkich zaangażowanych w kradzież.

Do banku prowadził tunel wzmocniony drewnianymi i metalowymi elementami. Zdaniem brazylijskich mediów, gdyby przestępcom się powiodło, to ich wyczyn byłby największych skokiem wszech czasów. W skarbcu banku czekałaby na nich niewyobrażalna wręcz fortuna, w przeliczeniu kwota blisko 1,2 miliarda złotych.

Jak podaje portal globo.com, część z zatrzymanych mogła być uwikłana w napady na banki, do których doszło w 2005 i 2011 roku. Do zatrzymania przestępców doszło w minioną środę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię