Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze ustalili, a następnie nałożyli mandat karny na przedstawiciela cyrku, w związku z nie zachowaniem środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Wielbłąd, który uciekł pracownikom cyrku, wybrał się na spacer drogą krajową nr 44 biegnącą z Zatora do Oświęcimia.

Wczoraj, po doniesieniach medialnych jednego z oświęcimskich portali, dotyczących wielbłąda, który w nieznanych okolicznościach znalazł się na drodze krajowej nr 44 na trasie Zator – Oświęcim, funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności, aby ustalić jego właściciela. Powyższe zadanie nie było trudne, gdyż najbliższym miejscem, z którego mogło uciec tak egzotyczne zwierzę był cyrk, który zagościł w Zatorze.

W rozmowie z przedstawicielem cyrku policjanci potwierdzili ucieczkę zwierzęcia, które przez kilkanaście minut pozostawało na wolności, a następnie zostało schwytane przez pracowników cyrku. W związku z tym, że policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia od kierowców, ani mieszkańców, aby zwierzę dokonało jakichkolwiek uszkodzeń, na przedstawiciela cyrku nałożyli mandat karny za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Na uwagę zasługuje również fakt, że pomimo tego, iż wielbłąd  wbiegł na drogę krajową przy dużym natężeniu ruchu, kierowcy w porę zauważyli zagrożenie, więc nie doszło do jego potrącenia.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię