Totalnym brakiem rozsądku wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy w nocy z czwartku na piątek weszli na rusztowanie przy gorzowskiej katedrze i spożywali alkohol. Ich nieodpowiedzialne zachowanie mogło zakończyć się dla nich tragicznie. W efekcie, dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyźni zeszli na ziemię, a za swój „wyczyn” zostali ukarani wysokimi mandatami.

W piątek przed godziną 1:00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali nietypowe zgłoszenie. Po wysoko rozstawionym rusztowaniu przy gorzowskiej katedrze miało chodzić dwóch młodych mężczyzn i spożywać tam alkohol. Policjanci pilnie przybyli w rejon katedry i potwierdzili otrzymaną informację. Na wysokości zegara czyli około kilkudziesięciu metrów znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy na polecenie policjantów zeszli na ziemię. 21 i 23-latek powiedzieli, że weszli na rusztowanie, bo chcieli zrobić sobie zdjęcie, a jeden z nich dodatkowo chciał wypić przy okazji piwo na wysokości.

Totalnie nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla dwóch mieszkańców Gorzowa wysokimi mandatami. Na 21-latka policjanci nałożyli mandat karny w kwocie 1000 złotych za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zanieczyszczanie rusztowania. Natomiast 23-latek został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.

I chociaż młodzi mężczyźni ponieśli srogie konsekwencje, to jednak ich zachowanie mogło zakończyć się dla nich i innych osób o wiele groźniej. Upadek z takiej wysokości skutkowałby co najmniej poważnymi obrażeniami.

Źródło: lubuska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię