W piątek na terenie powiatu zgorzeleckiego doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków drogowych. Niestety w jednym z nich zginął 42-latek. W drugim natomiast został potrącony pieszy. Funkcjonariusze będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tych zdarzeń i badać ich dokładny przebieg. Niezmiennie apelujemy jednak do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierujących, jak i pieszych, o zachowanie ostrożności, stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek przed godzina 6:00, na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Jędrzychowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ze zgorzeleckiej komendy, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu marki Volkswagen, którym podróżowało czterech mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

W wyniku tego zdarzenia 42-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala celem udzielenia im pomocy medycznej. Podczas podjętych czynności u dwóch pasażerów ujawniono narkotyki. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to kokaina i marihuana w ilości, z której można by przygotować ponad 480 porcji handlowych.

Prokuratura będzie w tej sprawie prowadzić śledztwo, dążąc do ustalenia wszystkich okoliczności tego wypadku oraz wpływu kierujących na zaistnienie i rozmiar zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię