Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez legnickich policjantów kierowca ciężarówki. Mężczyzna jechał do Wielkiej Brytanii z przyczepą załadowaną paletami z częściami samochodowymi. Funkcjonariusze namierzyli go i zatrzymali na 76 km autostrady A-4, na wysokości zjazdu na Chojnów. Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano już prawo jazdy. Dodatkowo za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie on teraz przed sądem.

O godzinie 17:50 policjanci ruchu drogowego z legnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Świdnicy. W jego organizmie znajdowało się blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

Wcześniej funkcjonariusze drogówki zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, że autostradą A-4 porusza się pojazd marki Man, całą szerokością jezdni. Policjanci, którzy pełnili służbę na autostradzie natychmiast pojechali to sprawdzić.

Na 76 km A-4 przy zjeździe na Chojnów mundurowi zauważyli pojazd poruszający się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Zatrzymali go do kontroli drogowej, podczas której od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 48-latka.

Kierujący samochodem ciężarowym twierdził, że z ładunkiem zamierza jechać do jednej z miejscowości na terenie Wielkiej Brytanii.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Dolnośląska Policja

1 KOMENTARZ

  1. Podnieście kary za prowadzenie pod wpływem 70% wypłaty mandat żeby goły i wesoły później miesiąc chodził 🙂 dodatkowo grzywnę podnieść za osobówkę 5 za dostawczaka 10 za tira 20 tys przynajmniej bo mógłby ludzi zabić …a do więzienia jeszcze utrzymywać go za nasze pieniądze gratuluje tutaj wszystkich za wszystko zamykają niszcząc życie a da się inaczej ludzie maja rodziny maja konsekwencje za 3 razem powinno być bezwzględne wiezienie za 2 zawiasy za 1 poprostu spora grzywna spore konsekwencje z wypłaty prace społeczne wolontariaty …gowno nie prawo kazdy ucieka z tego gowna bo tutaj za nic się idzie siedzieć i każdemu byle zniszczyć życie a ci na gorze robią co chcą niszcząc ludzi i ich prawa własne …niech Polskę wywala z UE przez PiS ? Niech manipulują wyborami ,niech politycy kradną legalnie ,wchodzili do łóżek domów polecam zmienić kraj na lepszy bo tutaj sorry ale warunków do życia nie ma i prawnych i fizycznych ,po kieszeni tez się obrywa ale prezydent 20 tys i mało ma ,kościoły opodatkować jak każda instytucje ..i tak powinno działać normalne państwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię