Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 38-latka, który jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swoich sąsiadów oraz dokonanie rozboju na jednym z nich. W trakcie wykonywanych czynności podejrzany dodatkowo znieważył interweniującą funkcjonariuszkę. Mundurowi ustalili, że mężczyzna dwa dni wcześniej wyszedł z więzienia. Jest duża szansa, że szybko trafi tam ponownie. Decyzją sądu boguszowianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko wydarzyło się w miniony piątek wieczorem. To wtedy policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zostali powiadomieni przez lokatorów jednego z budynków przy ul. Leśnej o kierowanych wobec nich groźbach karalnych. Pokrzywdzeni twierdzili, że obawiają się ich spełnienia. Autorem gróźb miał być mężczyzna, który dwa dni wcześniej wyszedł z więzienia.

Sprawą zajęli się natychmiast boguszowscy funkcjonariusze, którzy na miejscu zatrzymali 38-latka. Mężczyzna podczas wykonywanych przez mundurowych czynności nie przebierał w słowach i wulgaryzmami znieważył policjantkę. W wyniku prowadzonych ustaleń operacyjnych okazało się dodatkowo, że podejrzany jest odpowiedzialny za rozbój, którego w tym samym dniu dokonał na kolejnym mieszkańcu tego samego bloku, najpierw przyciskając 41-latka do ściany, a następnie kradnąc mu 70 złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutów. Decyzją sądu mężczyzna na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach recydywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię