Nawet ponad 30 kilogramów marihuany o wartości około 1,2 miliona złotych można by było uzyskać z plantacji konopi, ukrytej w kompleksie leśnym na terenie powiatu średzkiego. Narkotyki nie trafią jednak na ulicę, bo na trop założonej plantacji wpadli funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci, którzy zlikwidowali uprawę, zabezpieczyli łącznie blisko 1,4 tys. roślin, przerywając ten przestępczy proceder i uniemożliwiając wytworzenie narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez policjantów z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W wyniku dalszych czynności, policjanci zabezpieczyli blisko 1,4 tys. sadzonek.

Do realizacji doszło po tym, jak funkcjonariusze zlokalizowali na terenie powiatu średzkiego miejsce, gdzie mogły być uprawiane tego typu rośliny. Kolejne przeprowadzone działania potwierdziły podejrzenie. Uprawa zlokalizowana była w kompleksie leśnym, na obszarze dwóch wydzielonych miejsc.

Wszystko wskazuje na to, że plantacja rozpoczęła dopiero swoją działalność, a policjanci przerwali ten przestępczy proceder, uniemożliwiając wytworzenie narkotyków w ilości ponad 30 kilogramów. Wartość marihuany, którą można by było uzyskać ostatecznie na danej plantacji, mogła wynieść nawet około 1,2 miliona złotych.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię