Legniccy policjanci zlokalizowali i zlikwidowali dziuplę samochodową. Funkcjonariusze zabezpieczyli karoserię i części pochodzące z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie powiatu legnickiego. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji weszli do ustalonej hali, zabezpieczając karoserię i części ze skradzionych aut.

Każdorazowo wstępna identyfikacja części potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Legnicy w wieku 30 lat.

Z ustaleń policjantów wynika, że po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Zabezpieczono na chwilę obecną 6 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż 289000 złotych. Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzut paserstwa mienia znacznej wartości. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Legniccy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, w związku z powyższym nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię