W zeszłym tygodniu „kryminalni” z Komisariatu Policji Tanów-Centrum podczas przeszukania jednego z mieszkań w bloku odnaleźli w wersalce ponad 700 gramów haszyszu oraz 90 gramów marihuany.

Zatrzymano czterdziestoczteroletnią kobietę, właścicielkę mieszkania oraz jej córkę. Podczas przesłuchania, młodsza z nich przyznały się do posiadania znacznej ilości narkotyków. Została doprowadzona do tarnowskiej prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut nabywania, przechowywania oraz sprzedaży narkotyków. Tarnowski sąd zastosował wobec niej izolacyjne środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania. Dziewiętnastolatkę osadzono w Areszcie Śledczym w Krakowie. Czterdziestoczterolatka po przesłuchaniu została zwolniona.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy i w dalszym ciągu prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 lat do 12, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię