Wczoraj około godz. 13:00 na jednej z ulic w Nowym Dworze Gdańskim 23-latek będąc w stanie nietrzeźwości wjechał na skrzyżowanie a swoją podróż zakończył na wjeździe do sklepu motoryzacyjnego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany a samochód zholowany. Zatrzymany 23-latek teraz odpowie przed sądem za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości jak również za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 13:00 w Nowym Dworze Gdańskim policjanci patrolujący miasto zauważyli jak jedną z ulic z nadmierną prędkością jedzie samochód m-ki Audi A3. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik, przez który przejechał omijając stojący na skrzyżowaniu pojazd, a następnie z dużą prędkością przejechał przez całe skrzyżowanie, zatrzymując się na wjeździe do sklepu motoryzacyjnego. W wyniku uderzenia w krawężnik został uszkodzony przód pojazdy oraz zostało urwane przednie koło.

Policjanci od razu podjechali do mężczyzny. Jak się okazało 23-latek był pijany. Miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że uprawnienia posiada od niecałego roku. W samochodzie byli również dwaj pasażerowie w wieku 17 i 18 lat, od których również czuć było alkohol. Obaj mieli po 0,2 promila alkoholu w organizmie. 23-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię