Dziś do policyjnego aresztu trafił trzeci z podejrzanych o dokonanie zniszczenia 12 samochodów – tym samym wszyscy sprawcy znajdują się już w policyjnych rękach. To dwóch 18-latków i 17-latek, mieszkańcy Gliwic. Zatrzymanie jest efektem weryfikacji wielu anonimowych informacji, jakie wpłynęły do nas tuż po opublikowaniu zdjęć. Zgodnie z zasadami, wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe. Detektywi dziękują internautom za solidarne włączenie się w akcję poszukiwania wandali.

Przypomnijmy: w minioną niedzielę około godziny 3.30 policja otrzymała zgłoszenie o trzech mężczyznach, którzy niszczyli auta zaparkowane wzdłuż ulic Zawiszy Czarnego, Bony i Zygmunta Starego. Jeden ze sprawców przebiegł po masce taksówki stojącej na postoju. Mimo pościgu podjętego przez taksówkarza uciekinier zbiegł.

Podczas podjętych natychmiast po zgłoszeniu poszukiwaniach sprawców policjanci zatrzymali kompletnie pijanego młodego mężczyznę, wskazywanego przez świadków jako prawdopodobnego uczestnika niszczycielskiej eskapady. Jednak policyjny nos i przeprowadzone czynności pozwoliły wykluczyć go z kręgu podejrzanych i zwolnić.
Rozpoczęto proces zabezpieczania i przeglądania kamer prywatnych monitoringów z rejonu. Na jednym z zapisów ujawniono nie najlepszej jakości wizerunki, które wystarczyły jednak i policjantom, i niektórym internautom do prawidłowego typowania tożsamości. Po niespełna pięciu dniach śledczy dotarli do podejrzanych. Dziś lub jutro o losach młodych ludzi zadecyduje prokurator.

Kodeks karny przewiduje za niszczenie cudzego mienia karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Kodeks cywilny z kolei normuje odpowiedzialność materialną osób dorosłych oraz nieletnich i z całą pewnością będzie miał tu zastosowanie.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię