W związku z otrzymaną informacją o możliwości przebywania w okolicy przyległej do Wisły pytona tygrysiego, policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Prosimy również o powstrzymanie się od spacerów szczególnie pomiędzy miejscowością Gassy – Cieciszew w rejonie przyległym do rzeki. O wszelkich informacjach dotyczących tej sprawy prosimy niezwłocznie poinformować najbliższą jednostkę policji.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie oraz Piasecznie apelują do mieszkańców o powstrzymanie się od przebywania i spacerów nad brzegiem Wisły, a szczególnie pomiędzy miejscowościami Gassy i Cieciszew. W miniony weekend Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescu Polska po sygnale od mieszkańca, ujawniła wylinkę należącą jak się okazało do pytona tygrysiego. Z uzyskanych informacji wynika, że wąż może mieć nawet do 6 metrów długości.

Policjanci patrolują okolice zarówno z lądu, jak i przy udziale policjantów z komisariatu rzecznego. Nie wykluczamy również tego że może być to czyjś żart. Jednak do czasu wyjaśnienia sprawy prosimy o ostrożność, a także przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w odnalezieniu zwierzęcia lub informacji o ewentualnej ucieczce gada z hodowli. Każdy sygnał w tej sprawie będzie dla nas cenny.

Informacje prosimy kierować bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pod numerem 22 60 45 213 lub do Fundacji Animal Rescue Polska telefon 22 350 66 91.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię