21-letni mieszkaniec powiatu górowskiego miał niecny plan, aby oszukać swojego pracodawcę mówiąc, że zgubił powierzone mu pieniądze pochodzące z dziennego utargu sklepu. Chodziło o niebagatelną kwotę, bo 10 tysięcy złotych. Policjanci jednak szybko wyjaśnili, że pieniądze nie zostały zgubione, a częściowo roztrwonione przez młodego sprzedawcę. Mundurowi odzyskali połowę pieniędzy, a sprawca tego czynu usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Górze zgłosił się kierownik jednego z branżowych sklepów znajdujących się na terenie miasta i poinformował, że jego pracownik, na zakończenie pracy podjął dzienny utarg z kasy i zagubił go podczas przemieszczania się do innej placówki sklepu. Szukanie zguby na własną rękę nie przyniosło rezultatu, dlatego sprawę zgłoszono górowskim policjantom, gdyż chodziło o kwotę 10 tysięcy złotych.

Krótko po otrzymaniu zgłoszenia sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego, którzy szybko ustalili, że pieniądze wcale nie zostały zagubione, lecz przywłaszczone przez 21-letniego pracownika. Młody mężczyzna został zatrzymany, a część pieniędzy w kwocie około 5 000 zł zostało odzyskane.

Policjanci z górowskiej komendy przedstawili 21-latkowi zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, a grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię