Kryminalni z pleszewskiej komendy zatrzymali 12 młodych mieszkańców gminy Gołuchów i Pleszewa w wieku od 15 do 22 lat. Są oni podejrzani o posiadanie środków narkotycznych i ich udzielanie. Wśród zabezpieczonych przez policjantów narkotyków znalazła się marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy.

We wtorek, 16 stycznia przed godz. 11.00 na ul. Sportowej w Pleszewie policjanci Wydziału Kryminalnego z pleszewskiej komendy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się rozglądać. Policjanci postanowili ich wylegitymować. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Gołuchów w wieku 15 lat. Przy jednym z mężczyzn kryminalni znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Obaj trafili do pleszewskiej  komendy.

W trakcie wykonywania czynności, kryminalni ustalili kolejne osoby, podejrzane o posiadanie i udzielanie środków narkotycznych.

Trzech mieszkańców gm. Gołuchów w wieku 15, 16 i 22 lat oraz 17-letni mieszkaniec Pleszewa usłyszeli zarzuty dotyczące udzielania środków narkotycznych, także osobom małoletnim. Najstarszemu z nich, policjanci przedstawili łącznie 8 zarzutów. Procederem tym trudnił się od sierpnia 2017 roku.

Wnikliwa praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania kolejnych ośmiu osób, a także pozwoliła na przedstawienie im zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Gołuchów w wieku od 15 do 22 lat. Zatrzymani posiadali w swoich mieszkaniach ziela konopi, marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną, służącą do porcjowania narkotyków oraz lufki. Wśród zatrzymanych znalazł się 20-latek, który usłyszał 14 zarzutów.

W trakcie realizacji sprawy, policjanci zabezpieczyli łącznie ok. 120 gramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tabletek ekstazy.

Za udzielenie środków odurzających osobie małoletniej można spędzić za kratami nawet 10 lat. W sprawie nieletnich mieszkańców gminy Gołuchów decyzję o ich dalszym losie podejmie sąd rodzinny. Pełnoletnim osobom, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię