Policjanci z Posterunku Policji w Starym Polu zatrzymali 24-latka, który uprawiał krzaki konopi w swoim ogrodzie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 sztuki tych roślin oraz woreczki z marihuaną. Teraz mężczyzna odpowie za nielegalną uprawę marihuany oraz posiadanie narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek rano policjanci ze Starego Pola, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy, podejrzanego o uprawę krzaków konopi indyjskich oraz posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny i terenu przyległego, funkcjonariusze znaleźli woreczki strunowe z zawartością  suszu roślinnego, a w ogrodzie 3 donice z krzewami marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Badanie wykazało, że zabezpieczone przez policjantów substancje to marihuana. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu zarzuty, a decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za nielegalną uprawę marihuany oraz za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię