Dolnośląscy policjanci współpracując z kolegami z województwa wielkopolskiego udaremnili możliwość tzw. „ustawki” pseudokibiców sympatyzujących z zespołami piłkarskimi z Wrocławia i Warszawy. Do „spotkania” miało dojść w kompleksie leśnym na terenie województwa wielkopolskiego. W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano blisko 100 osób, a samochodach ujawniono ochraniacze i rękawice bokserskie. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do konfrontacji obu grup.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu operacyjnie uzyskali informację o planowanej ustawce dwóch grup pseudokibiców. Do spotkania miało dojść w sobotę na terenie województwa wielkopolskiego. W związku z tym informacja natychmiast została przekazana dalej i wspólnie z policjantami pionu prewencji województwa wielkopolskiego podjęte zostały działania celem niedopuszczenia do konfrontacji obu grup. Funkcjonariusze pierwsze działania podjęli już na drogach dojazdowych do miejsca spotkania, a następnie w kompleksie leśnym. Łącznie ujawniono kilkanaście pojazdów i wylegitymowano blisko 100 osób reprezentujących dwa kluby piłkarskie z Wrocławia i Warszawy. Podczas sprawdzania samochodów policjanci ujawnili ochraniacze oraz rękawice bokserskie. W trakcie kontroli mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć logicznie co w tym miejscu robili.

Po przeprowadzonej przez policjantów kontroli, obie grupy rozjechały się do domów. W tym przypadku skuteczne działania policjantów z województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego zapobiegły bójce dwóch grup pseudokibiców.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię