21-latek z okna swojego mieszkania chciał sobie postrzelać z wiatrówki. Podczas nieodpowiedzialnej zabawy wałbrzyszanin postrzelił jednak znajdującego się na terenie jednej z posesji na Sobęcinie 23-letniego mężczyznę. Na szczęście pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało. Sprawca przestępstwa bezpośrednio po wykonanych po zgłoszeniu czynnościach został jednak zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy i odpowie teraz przed sądem.

Wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o użyciu wiatrówki w środę około godziny 11:00. Na miejscu zdarzenia mundurowi szybko ustalili, że 23-letni mężczyzna został postrzelony w plecy, a strzały padły z jednego z budynków znajdujących się przy ul. 1 Maja. Tam też policjanci zatrzymali 21-latka. Młody wałbrzyszanin potwierdził, że to on oddał kilka strzałów z wiatrówki. Sprawca podczas czynności procesowych dodał jednak, że nikomu nie chciał zrobić krzywdy. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, z której strzelał.

Pokrzywdzony 23-latek korzystał z pomocy medycznej, ale na szczęście doznał tylko powierzchownych obrażeń ciała. Podejrzanego 21-letniego mieszkańca naszego miasta czeka teraz sprawa sądowa. Za popełnione przestępstwa narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które skutkowało rozstrojem zdrowia poniżej 7 dni, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym.

1 KOMENTARZ

  1. „Za popełnione przestępstwa narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które skutkowało rozstrojem zdrowia poniżej 7 dni, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.”

    No c*** JAŚNISTY MNIE STRZELI z takim „prawem” gdzie wszyscy dostają zawiasy, powinno być OD 3 Lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię