Foto: archiwum

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 5 osobom, zatrzymanym przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanym o oszustwo metodą „na policjanta”. Łupem grupy przestępczej padło ponad 200 tys. złotych. Sąd zastosował wobec zatrzymanych mieszkańców województwa mazowieckiego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu współpracując z Prokuraturą Rejonową Wrocław – Fabryczna, rozpracowali grupę przestępczą, która ma na swoim koncie oszustwo i wyłudzenie pieniędzy na szkodę starszej Pani, mieszkanki Wrocławia.

Funkcjonariusze zajęli się tą sprawą po tym, gdy w marcu br. do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zgłosiła się 77 – letnia kobieta oszukana przez nieznanych jeszcze wówczas sprawców metodą „na policjanta.” Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, sprawcy wykorzystując podeszły wiek pokrzywdzonej, wprowadzili ją przez telefon w błąd, powołując się na rzekomą akcję, prowadzoną przez CBŚP i prokuraturę.

Podstępnie przekonali pokrzywdzoną, co do potrzeby zabezpieczenia jej oszczędności zgromadzonych w bankach dla prowadzonego postępowania przygotowawczego związanego z włamaniami na rachunki bankowe. Starsza Pani myśląc, że współpracuje z organami ścigania przelała pieniądze w kwocie ponad 200 tys. zł na konto, które miało być rachunkiem prokuratury, a w rzeczywistości było kontem jednego ze sprawców.

Pracując nad tą sprawą, policjanci w efekcie działań operacyjnych i zgromadzonego wspólnie z prokuraturą materiału, sukcesywnie docierali do kolejnych osób zamieszanych w to przestępstwo. Podejrzanymi okazali się mieszkańcy województwa mazowieckiego. Łącznie funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w tej sprawie 5 osób.

Wśród zatrzymanych są zarówno osoby organizujące ten przestępczy proceder jak i udzielające pomocy poprzez założenie rachunku bankowego wykorzystanego do przestępstwa. Wszyscy byli już wcześniej notowani przez Policję.

Wobec całej piątki, sąd na wniosek prokuratury, po zapoznaniu się z zebranymi w tej sprawie materiałami, zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do odzyskania pieniędzy.

Zatrzymanym za czyn, o który są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię