Policjanci z wydziału kryminalnego ze Świdwina prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 26 kg narkotyków i zlikwidowali 681 krzewów. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie podczas prowadzonych działań namierzyli uprawę konopi indyjskich w różnych fazach rozwoju. Oprócz zlikwidowania plantacji, policjanci zabezpieczyli u jednego z mężczyzn susz roślinny o łącznej wadze 26 kilogramów zawierający w swoim składzie środek odurzający w postaci marihuany i ponad 350 kapsułek z amfetaminą i marihuaną.

W miejscu gdzie prowadzona była plantacja znajdowały się wentylatory, oświetlenie, termometry, przewody zasilające i przedłużacze, które miały przyśpieszyć wegetację roślin. W tej sprawie świdwińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 56-latka i 66 latka podejrzanych m.in. o prowadzenie uprawy, którzy trafili do policyjnego aresztu.

W sprawie wszczęte jest śledztwo. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Białogardzie i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Źródło: Zachodniopomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię