Białostoccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarowego volvo. Wcześniej 62-letni obywatel Mołdawii, który stał w kolejce do przejścia granicznego, ruszył i wjechał do rowu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po 12 dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej „65”. Z przekazanych przez świadka informacji wynikało, że pojazd ciężarowy leży na boku w rowie. Policjanci zastali kierowcę ciężarówki, gdy był badany w karetce. Okazał się nim 62-letni obywatel Mołdawii.

Z przekazanych informacji wynikało, że podjeżdżając w kolejce do przejścia granicznego, zjechał do rowu, a ciężarowe volvo przewróciło się. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 62-latek po wytrzeźwieniu odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię