archiwum

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich wspólnie z dzielnicowym Posterunku Policji w Bralinie ustalili oraz zatrzymali na terenie miejscowości Turkowy ukrywającego się od 12 lat poszukiwanego pięcioma listami gończymi mężczyznę.

Na początku kwietnia dzielnicowy posterunku policji w Bralinie wraz z funkcjonariuszami zespołu do spraw nieletnich ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kępińskiego udostępnił osobie nieletniej środki odurzające w postaci marihuany. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia powyższych okoliczności. Ustalono, że w dniu 3 kwietnia br. 39-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Sławno, woj. pomorskie, przebywający od kilkunastu lat na terenie gminy Perzów udostępnił 14-latkowi, również z gminy Perzów środek odurzający w postaci marihuany.

Dzięki wnikliwej analizie wszystkich szczegółów tego zdarzenia, policjanci przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania 39-latka. W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna jest ścigany pięcioma listami gończymi za przestępstwa popełnione w przeszłości. Ciekawostką w sprawie jest, iż zatrzymany mężczyzna chcąc uniknąć odsiadki zachowywał daleko idące środki ostrożności tj. nie korzystał z pomocy medycznej, utrzymywał się tylko z prac dorywczych, nie podawał swoich prawdziwych danych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Sąd Rejonowy w Kępnie Wydział do Spraw Nieletnich zajmie się postępowaniem w stosunku do nieletniego 14-latka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię