Funkcjonariusze z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 18-letniego sprawcę zakłócania spokoju. Wkrótce okazało się, że odpowie nie tylko za wykroczenie. Dalsze czynności z zatrzymanym i zgromadzony materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 4 zarzutów, w tym pobicia, posiadania i udzielania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

27 marca 2023 roku około godziny 5 rano policjanci otrzymali zgłoszenie od lokatorów kamienicy przy ulicy Tuwima, którzy skarżyli się na hałasy dobiegające z klatki schodowej. Niezwłocznie na miejsce skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze podczas sprawdzania obiektu, zatrzymali w windzie 18-latka, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać, jednocześnie nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robi w tym budynku. Mundurowi w jego odzieży znaleźli 14 woreczków z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna podczas rozpytania przyznał, że jest to mefedron, który sprzedaje z zyskiem przygodnym osobom.

Ponadto policjanci znaleźli przy nastolatku dokumenty nie będące jego własnością i wystawione na nazwiska innych osób. Dalsze czynności procesowe z zatrzymanym dostarczyły kolejnych niepokojących informacji na temat zatrzymanego. Stróże prawa przeglądając zawartość telefonu podejrzanego ujawnili film, na którym widać jak bije innego mężczyznę.

Zgromadzony na chwilę obecną materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie18-latkowi łącznie 4 zarzutów obejmujących posługiwanie się cudzym dokumentem, pobicie, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielania, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.

Źródło: łódzka policja 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię