Wczoraj od godz. 6.00 policjanci katowickiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Akcja zakończyła się o godz.22.00. 5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy. Policjanci jako pierwsi w województwie dostali do użytkowania nowoczesny radar laserowy zapisujący obraz.

495 ujawnione wykroczenia dotyczące  przekroczenia prędkości to efekt działań katowickiej drogówki. Głównym celem prowadzonych działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez drogowych piratów. Akcja na terenie miasta trwała wczoraj od godz. 6.00 do godz. 22.00.

Nadmierna prędkość brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń. Podczas akcji ujawniono 495 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.  Mundurowi, oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.  5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy. 468 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 5 skierowano do sądu wnioski o ukaranie.

Wczoraj policjanci przeprowadzili tzw. kontrolę kaskadową. Policjant dokonywał pomiaru prędkości za pomocą urządzenia, a kilometr dalej policyjny patrol zatrzymywał kierowców do kontroli. Funkcjonariusze wykorzystywali w służbie nowoczesny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestrowania wykroczenia. Katowiccy policjanci jako pierwsi dostali to urządzenie do użytkowania z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nowy radar mierzy prędkość i różni się od tych które były wykorzystywane dotychczas, tym że zapisuje obraz sprawcy wykroczenia.

– Urządzenie to ułatwia pracę policjantom, ponieważ od razu mogą udowodnić kierowcy, że to on przekroczył prędkość – podkreśla kom. Jarosław Bąk, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię