Zatrzymaniem 4 mężczyzn podejrzewanych o posiadanie środków odurzających zakończyła się nocna kontrola pojazdu przeprowadzona na terenie gminy Samborzec. Policjanci przy osobach poruszających się samochodem BMW ujawnili zabronione substancje. Spośród zatrzymanych 19 i 23-latek usłyszeli zarzuty, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Legitymowanie, kontrola przenoszonego czy przewożonego bagażu – to przykłady podstawowych i często wykonywanych czynności służbowych przez policjantów w trakcie pełnionej służby. Podobnie było też w nocy z 10 na 11 maja. Sandomierscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie nocnej służby w miejscowości Kobierniki zatrzymali do kontroli drogowej osobowe BMW. Pojazdem poruszało się 4 mężczyzn – wszyscy są mieszkańcami powiatu sandomierskiego w wieku od 19 do 35 lat. Mundurowi, mając pewne podejrzenia, postanowili dokonać kontroli osób pod kątem posiadania przez nich zabronionych substancji. Powyższe działanie okazało się słuszną decyzją, gdyż już po chwili przy 23-letnim kierującym niemieckim autem ujawnili zawiniątko z suszem roślinnym i białą substancją, które ukryte było w paczce po papierosach. Ponadto czujni stróże prawa znaleźli pod siedzeniem pojazdu kolejne zawiniątko z białym proszkiem.

Badania policyjnym narkotestem wykazały, że ujawnione substancje to marihuana oraz amfetamina i jej pochodne o łącznej wadze 8 gramów. Wszyscy czterej mężczyźni zostali zatrzymani. Wczoraj policjanci dokonali przeszukań w ich domach. W mieszkaniach 19 oraz 23-latka znaleźli łącznie około 40 gramów suszu roślinnego i ponad 14 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanych jako marihuana i amfetamina.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów dwóm z czwórki zatrzymanych mężczyzn. W myśl przepisów prawa, za posiadanie tych substancji grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię