Dyżurni otwockiej komendy posiadają na stanowisku kierowania monitory do obsługi miejskiego monitoringu. Dzięki zainstalowanym w kluczowych miejscach kamerom dyżurni mogą obserwować i reagować poprzez wysłanie patrolu w miejsce gdzie są łamane przepisy prawa. Wtedy wobec sprawców wyciągane są surowe konsekwencje. Tak też właśnie funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, który już usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających.

Podczas pełnienia służby na stanowisku kierowania oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku ma możliwość podglądu przez całą dobę kluczowych miejsc na terenie Otwocka. Obrotowe kamery zainstalowane są m.in. na głównych skrzyżowaniach gdzie często dochodzi do kolizji aut i potrąceń pieszych na przejściach oraz w parku miejskim. Wówczas dyżurny wie o zdarzeniu nawet przed otrzymaniem oficjalnego zgłoszenia.

W każdym przypadku, gdy kamera monitoringu zarejestruje sprawcę popełnienia wykroczenia lub przestępstwa reagują policjanci, którzy wyciągają surowe konsekwencje prawne. Tak też było w zeszłą sobotę. Oficer dyżurny przeglądając kamery monitoringu zwrócił uwagę na dwóch młodych mężczyzn przebywających w altanie na terenie parku miejskiego, których dość dziwne zachowanie wzbudziło w nim pewne podejrzenia. Wówczas mundurowy na miejsce skierował patrol.

Na widok przybyłych policjantów z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo, jakby chcieli coś ukryć. Funkcjonariusze wylegitymowali te osoby i sprawdzili, co mają przy sobie. Szybko okazało się, że jeden z nich, 19-letni mieszkaniec Otwocka, ma przy sobie marihuanę i mefedron, zaś jego kolega nie miał przy sobie żadnych substancji zakazanych.

Wówczas 19-latek został zatrzymany. Na komendzie badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczone podejrzane substancje to mefedron i marihuana. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię