Dąbrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym 53-letniego sosnowiczanina. Przestępca spędził już 16 lat za kratkami. Teraz za popełnione przestępstwa dąbrowianinowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W dniu 20 marca br. dyżurny policji został poinformowany przez lekarza z dąbrowskiego szpitala, iż pogotowie przywiozło nieprzytomnego, posiadającego obrażenia głowy mężczyznę o nieustalonej tożsamości. Poszkodowany znajdował się w bardzo ciężkim stanie. Nie miał żadnych dokumentów oraz rzeczy osobistych. Stróże prawa bardzo szybko ustalili, że mężczyzna został znaleziony w rejonie ul. Swobodnej w Dąbrowie Górniczej. Kryminalni przeanalizowali nagrania monitoringu z wszystkich pobliskich ulic. Przeglądając nagrania z kilku kamer, policjanci zauważyli mężczyznę wychodzącego z uliczki, w której znaleziono poszkodowanego mężczyznę. Podejrzany udał się do jednego z pobliskich bankomatów, gdzie najprawdopodobniej usiłował wyciągnąć pieniądze z konta pobitego mężczyzny. Kryminalni poszli tym tropem i w kolejnych dniach śledztwa, krok po kroku, ustalali kolejne informacje i poszerzali materiał dowodowy.

Jak się później okazało, w dniu 12.04.2021 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu przyjęto od mieszkańca miasta zawiadomienie o zaginięciu jego brata. Mężczyzna w chwili zaginięcia miał posiadać przy sobie telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Dzięki temu zgłoszeniu poszkodowany mężczyzna został rozpoznany przez swoich bliskich.

Finał tej historii okazał się tragiczny, ponieważ 53-letni Sosnowiczanin po niespełna dwumiesięcznej walce o życie zmarł w szpitalu. W toku czynności operacyjnych stróże prawa wydziału kryminalnego z dąbrowskiej komendy po wykonaniu żmudnej pracy śledczej ustalili sprawcę tego bestialskiego pobicia. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż sprawca pobicia spędził już w więzieniu łącznie 16 lat za zabójstwo oraz rozbój. 53-letni dąbrowianin, jako multi recydywista, usłyszał zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym.
Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię