W poniedziałek zeszłego tygodnia w Polkowicach doszło do groźnego zdarzenia z udziałem siedmiu osób w wieku od 19 do 28 lat. Dwie grupy młodych ludzi, między którymi doszło do konfliktu spotkały się w godzinach wieczornych przy ul. Jana Pawła II, gdzie uczestnicy zamierzali siłowo rozwiązać wzajemny spór. Na zakończenie bójki, jeden z obecnych 26-letni mężczyzna ugodził nożem innego uczestnika tego wydarzenia. W konsekwencji polkowiccy policjanci zatrzymali siedem osób, przy czym wobec czterech z nich sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Każde agresywne zachowanie, zwłaszcza gdy zagraża życiu lub zdrowiu własnym lub innych, spotka się z działaniem ze strony organów ścigania. Podobnie było w poprzednim tygodniu, który nie rozpoczął się szczęśliwie dla grupy siedmiu młodych osób, między którymi doszło do sporu. Porywczość, brak opanowania i agresja nigdy nie są dobrym sprzymierzeńcem do rozwiązywania jakichkolwiek konfliktów. Grupa sześciu mężczyzn, którym towarzyszyła jedna kobieta, spotkała się na jednej z polkowickich ulic i wzięli udział w bójce. Po kilku chwilach, kiedy cała sytuacja zmierzała ku końcowi i część z obecnych osób oddalała się samochodem z miejsca zdarzenia, nagle jeden z uczestników kopnął w pojazd. Na to kierujący tym autem wyszedł z niego, a następnie ugodził nożem w klatkę piersiową jednego z agresorów.

Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników zdarzenia. Mężczyzna, który godził swojego oponenta nożem usłyszał od Prokuratora Rejonowego w Lubinie zarzut usiłowania zabójstwa. Pozostałym osobom przedstawiono zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Uczestnicy tego zdarzenia odpowiedzą przed sądem, który na obecnym etapie zastosował areszt na okres 3 miesięcy wobec łącznie czterech osób, w tym wobec 26-latka posługującego się w tym zdarzeniu nożem.

Aktualnie polkowicka Policja prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa oraz dochodzenie w sprawie zaistniałej bójki. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywocia, natomiast za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia zgodnie z art. 159 kodeksu karnego, grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię