Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę serii kradzieży dokonanych z otwartych mieszkań. 21-letni mieszkaniec Katowic od października zeszłego roku wędrował po osiedlach i naciskał klamki przypadkowych mieszkań. Jeśli drzwi okazywały się otwarte, a w przedpokoju nie było nikogo, kradł znajdujące się w pobliżu cenne przedmioty i znikał niezauważony przez właścicieli.

Łupem młodego złodzieja padały najczęściej torebki i portfele, bo ten właśnie cenny przedmiot zwykle przechowujemy w przedpokoju. O ile nie zawsze napotykał w nich na większą ilość gotówki, o tyle przy użyciu skradzionych w ten sposób kart płatniczych dokonywał później zakupów, płacąc za nie zbliżeniowo. Dlatego właśnie każdy z pokrzywdzonych poniósł straty opiewające na kwotę przynajmniej kilkuset złotych.

Policjanci po wielu tygodniach żmudnej, systematycznej pracy ustalili personalia i zatrzymali sprawcę. Namierzenie, gdzie przebywa, wymagało sporego nakładu pracy, bowiem młody mężczyzna wciąż zmieniał miejsca pobytu. Złodziejem okazał się 21-letni mieszkaniec Katowic, któremu przedstawiono szereg zarzutów dokonania kradzieży, jednak policjanci podkreślają, że ich ilość to przysłowiowy „wierzchołek góry lodowej”.

Sprawa będzie wymagała teraz sporego nakładu pracy śledczych, by wykazać jak wielu ostatecznie kradzieży dokonał w ten sposób zatrzymany katowiczanin. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 5 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię