Zatrzymanie podpalacza, to efekt pracy operacyjnej policjantów z powiatu chrzanowskiego, którzy wykonali szereg żmudnych i czasochłonnych czynności, aby zebrać materiał dowodowy umożliwiający zatrzymanie, a także postawienie zarzutów 22-letniemu mężczyźnie.

Od dłuższego czasu na  terenie Libiąża dochodziło do pożarów. Paliły się głównie pomieszczenia gospodarcze, elementy architektury ogrodowej, skład materiałów budowlanych. Płonęły także samochody. Do każdego z tych przypadków dochodziło w opinii biegłego w wyniku podpalenia. Pomimo różnych metod i materiałów używanych przez sprawcę do wzniecenia pożaru policjanci byli pewni, że dokonuje tego jedna i ta sama osoba.

Finałem działań funkcjonariuszy pionu kryminalnego  było zebranie materiału dowodowego wskazującego sprawcę i pozwalającego na przedstawienie mu zarzutów. Zatrzymany 22- latek nie był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wczoraj, mieszkaniec Libiąża usłyszał sześć zarzutów zniszczenia mienia obejmujących 2016 i 2017 rok, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności. 5 grudnia decyzją Sadu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

To jednak nie jest finał sprawy, policjanci ustalają, czy mężczyzna nie stoi również za innymi podpaleniami zaistniałymi na terenie powiatu.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię