Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Józefowie w trakcie obchodu rejonu służbowego zatrzymał na terenie miasta sprawcę kradzieży. Jak się okazało złodziej wtargnął na teren prywatnej posesji i ukradł wywieszoną do suszenia odzież sportową wartą ponad 700 złotych, po czym uciekł jakby nic się nie stało. Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, policjant potrzebował zaledwie kilka minut, by ustalić gdzie przebywa sprawca. Zatrzymany 39-latek trafił do policyjnej celi. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek przed godziną 14.00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Józefowie w trakcie obchodu rejonu służbowego uzyskał informację o kradzieży. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że przed chwilą ktoś wtargnął na jej podwórko i ukradł wywieszone do suszenia ubrania sportowe o łącznej wartości 700 złotych, po czym uciekł z miejsca jakby nic się nie stało.

Wówczas mundurowy natychmiast przystąpił do działań. Policjant potrzebował zaledwie kilku minut na pozyskanie istotnych informacji, na podstawie których wytypował mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Dzięki sprawnie i szybko podjętym przez niego czynnościom, podejrzewany 39-latek został zatrzymany i doprowadzony do miejscowego komisariatu. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie ubrania, które pokrzywdzona rozpoznała jako swoją własność.

Śledczy przedstawili 39-latkowi zarzut kradzieży, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię