Przeprowadzone profesjonalnie czynności operacyjno-rozpoznawcze kłodzkich kryminalnych doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstwa, odzyskania skradzionego mienia i uzyskania materiału dowodowego pozwalającego na przeprowadzenie czynności procesowych.

3 września bieżącego roku w Kłodzku 18-letni mężczyzna siedział wraz z kolegą w parku i słuchał muzyki z głośnika mobilnego, który dostał dzień wcześniej na urodziny. W pewnym momencie do siedzących podeszła grupa nieznanych im mężczyzn. Jeden z mężczyzn zaczął się zachowywać agresywnie. Połączył się bez zgody 18-latka do głośnika i zaczął puszczać muzykę. Następnie mężczyzna zabrał głośnik i oddalił się w nieustalonym kierunku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Powiatowej Policji w Kłodzku podjęli czynności służbowe, w celu ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania skradzionego głośnika. Dobre rozpoznanie i zebrane w toku czynności operacyjnych informacje pozwoliły na ustalenie sprawcy kradzieży. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. We wtorek policjanci zatrzymali mężczyznę, przeszukali jego mieszkanie i ujawnili w nim skradziony głośnik mobilny warty blisko 2 tys. zł. 29-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży zuchwałej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię