Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, pełniący służbę na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, zatrzymali 27-letniego obywatela Tadżykistanu, który był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna wpadł w ręce policji, gdy zostawił swoje dziecko w zamkniętym samochodzie.

16 marca 2023 roku, w godzinach popołudniowych dyżurny piotrkowskiej jednostki Policji wysłał patrol Oddziału Prewencji Policji na teren parkingu jednego z piotrkowskich marketów. Interwencja była następstwem informacji od przypadkowego świadka o małym dziecku zostawionym bez opieki w zamkniętym samochodzie. Już po chwili policyjny radiowóz pojawił się we wskazanym miejscu. W zaparkowanym audi policjanci zobaczyli śpiące dziecko. W trosce o jego bezpieczeństwo szybko podjęli decyzję o wywołaniu właściciela pojazdu poprzez nadany komunikat, współdziałając z obsługą sklepu.

Kiedy kierowca pojawił się na parkingu został wylegitymowany. Okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Jego dwuletnie dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy. 27-letni obywatel Tadżykistanu, poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi, trafił do policyjnej celi. Był ścigany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. Decyzję o ekstradycji podejmie sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię