Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali dzisiaj w nocy 27-letniego wałbrzyszanina, który podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym czeskim prawem jazdy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień, a przy tym jest poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Podejrzany trafi teraz na pięć lat do zakładu karnego za popełnione wcześniej przestępstwa.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 3 w nocy na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Mężczyzna podczas kontroli drogowej okazał czeskie prawo jazdy. Policjanci prewencji od razu zorientowali się, że blankiet jest fałszywy. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że podejrzany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

To jednak było najmniejsze zmartwienie wałbrzyszanina. 27-latek był między innymi poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Zatrzymany mężczyzna dzisiaj zostanie przewieziony do aresztu śledczego, skąd ostatecznie trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju, a tam spędzi łącznie 5 lat. Wałbrzyszanin został wcześniej skazany za kradzież z włamaniem oraz dokonanie rozboju. Kara może się jednak wydłużyć, gdyż za używanie fałszywego dokumentu 27-latkowi grozi kolejne 5 lat za kratami więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię