Ostrowieccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Radomia w wieku 24, 27 i 31 lat, którzy poruszali się po Ostrowcu Świętokrzyskim samochodem osobowym marki Audi. Wszyscy trzej podejrzani są o dokonanie kradzieży kosmetyków w drogerii na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego na łączną kwotę blisko 800 złotych. 31 – latek dodatkowo podejrzany jest o posiadanie narkotyków oraz o kierowanie samochodem bez uprawnień. Badanie narkotestem wykazało, iż w trakcie kierowania samochodem był pod działaniem amfetaminy. 24 – letni pasażer najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym, gdyż jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież. 27 – latek kradzieży kosmetyków dopuścił się w warunkach recydywy, za co grozi mu surowszy wymiar kary.

W minioną środę o godzinie 21.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z ostrowieckiej komendy zauważyli na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim samochód osobowy marki Audi, który poruszał się bez włączonych świateł. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. W środku siedzieli trzej mężczyźni, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn i dokonali kontroli pojazdu. Okazało się, że 31-letni kierowca Audi nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, a badanie narkotestem wykazało, iż był pod działaniem narkotyków.

Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie dwie „działki” amfetaminy. Mundurowi ustalili, iż 24 – letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd w Piasecznie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za kradzież. Trzeci z mężczyzn to 27 – latek. Wszyscy są mieszkańcami Radomia i byli wielokrotnie karani, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyźni zostali zatrzymani, a osobowe Audi zabezpieczone w celu ustalenia prawowitego właściciela. Podczas przeszukania samochodu ujawniono różnego rodzaju mienie, którego pochodzenia radomianie nie byli w stanie wyjaśnić. Ustalono, iż artykuły kosmetyczne i perfumy zostały przez zatrzymanych mężczyzn skradzione w dniu zatrzymania z jednej z drogerii na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Usłyszeli oni już zarzuty. 27- latek kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy, za co grozi mu surowszy wymiar kary. Kierowca Audi usłyszał także zarzuty posiadania narkotyków i jeśli badania krwi potwierdzą wstępne wskazania narkotestera, usłyszy on zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię