Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę oszustwa i oszustwo na kwotę blisko 1,5 miliona złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 12 października br. 39-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa i oszustwo. Zatrzymany na początku czerwca br. w jednym z poznańskich banków przedłożył dokumenty świadczące o tym, że zarząd jednej z firm, podczas zebrania, podał się do dymisji i przekazał kompetencje prezesa firmy, właśnie jego osobie. Dzięki temu mężczyzna miał uzyskać prawo dostępu do firmowego konta, z którego przetransferował na swoje konto ponad pół miliona złotych. Ponieważ udało mu się oszukać pracowników banku, kilka miesięcy później postanowił powtórzyć cały proceder.

Policjanci już w czerwcu otrzymali zgłoszenie o tym przestępstwie i zaczęli pracować nad wykryciem sprawcy. Mężczyzna w drugim tygodniu października br. pojawił się w innym banku w Poznaniu, posiadając przy sobie podobny komplet dokumentów, poświadczający, że jest nowo wybranym prezesem kolejnej firmy. Tym razem podczas rozmowy z pracownikiem banku, został zatrzymany przez policjantów. Próbował właśnie doprowadzić do przelewu blisko miliona złotych na swoje konto.

39-latek usłyszał między innymi zarzut oszustwa i usiłowania oszustwa, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię