Policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową częstochowskiej komendy zatrzymali 25-latka, podejrzanego o udzielanie marihuany, uprawę i wywarzanie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Śledczy znaleźli w jego samochodzie i mieszkaniu przeszło 350 g marihuany, metaamfetaminę, amfetaminę i haszysz oraz urządzenia do uprawy konopi. Sąd zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w częstochowskiej komendzie wpadli kilka dni temu na trop 25-latka, który miał posiadać środki odurzające. Podczas kontroli jego pojazdu, śledczy znaleźli zapakowane w foliowe woreczki zielony susz i biały proszek. Wykonane testy wykazały, że to marihuana i amfetamina. W mieszkaniu zatrzymanego 25-latka funkcjonariusze odkryli z kolei 5 krzaków konopi i sprzęt potrzebny do ich uprawy, w tym wentylatory, lampę i termostat. W toku wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 350 g marihuany, amfetaminę, metaamfetaminę, haszysz i sporą ilość gotówki. Stróże prawa ustalili też, że podejrzany miał kilkukrotnie udzielać narkotyków swojej znajomej.

Wczoraj 25-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty posiadania, nielegalnej uprawy i wytwarzania oraz udzielania innym narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię