Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który znieważył interweniujących policjantów oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższych godzinach za popełnione przestępstwa mieszkaniec Czerska usłyszy zarzuty. Za naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjantów grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie od policjantów, którzy zostali poinformowani przez dzielnicowego, że mieszkanka Czerska została wyrzucona z domu wraz z dzieckiem przez swojego agresywnego partnera. Na tą interwencję natychmiast pojechali mundurowi z komisariatu z Czerska.

Po przyjeździe stróże prawa ustalili, że kiedy kobieta wróciła z dzieckiem do domu zastała w mieszkaniu nietrzeźwego konkubenta, który zaczął się awanturować, odgrażać, a także szarpał ją za ubranie, ubliżał słowami wulgarnymi po czym wyrzucił ją ze swojego mieszkania. Po wejściu policjantów do mieszkania zgłaszającej, 34-letni konkubent kobiety zaczął być agresywny również wobec policjantów. Mężczyzna zaczął ich wyzywać, szarpać za mundur. Stróże prawa wezwali agresywnego mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Jednak 33-latek nie reagował na wydane polecenia, zaczął dalej znieważać funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek.

Sprawca dwóch przestępstw został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach i noc spędził w policyjnej celi. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu, 33-latek „wydmuchał” ponad 3 promile. Jeszcze dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany przez śledczych i usłyszy dwa zarzuty. Za popełnione przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię