Foto: archiwum

Upalne dni są dobrą okazją do tego, aby wolny czas spędzać nad wodą. Niestety do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Łętowni. W rzece San utonął 29-latek i 19-latek, który ruszył mu na pomoc. Policja apeluje o rozwagę, gdyż nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16, w Łętowni w powiecie przemyskim. Policjanci ustalili, że nad rzekę San przyjechało czworo znajomych. Dwójka postanowiła wejść do wody. Nagle porwał ich nurt rzeki i zaczęli się topić. Znajomi, którzy pozostali na brzegu zaczęli wzywać pomocy. Na ratunek ruszył im 19-latek, który usłyszał ich wołanie. Wskoczył do wody, najpierw pomógł młodej kobiecie, która zdołała wyjść na brzeg i zaczął udzielać pomocy mężczyźnie. Nagle obaj zniknęli pod wodą. Osoby będące na brzegu wzywały pomocy.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Przemyśla mieli w tym rejonie ćwiczenia, szybko dotarli na miejsce i wyciągnęli obu mężczyzn z wody. Życia 29-latka nie udało się uratować. 19-latek w stanie krytycznym trafił do szpitala. Niestety on również zmarł.

Nad wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn tragicznego zdarzenia pracują policjanci i prokurator.

Źródło: Podkarpacka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię