W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Oławie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, wobec 23-letniego oławianina. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z oławskiego wydziału kryminalnego. Podejrzany będzie odpowiadał za podpalenie niezamieszkanego budynku jednorodzinnego, usiłowanie podpalenia kościoła oraz za spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia wielu osób i szkody w mieniu. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zatrzymanie mężczyzny, to efekt pracy policjantów wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze od pierwszego zgłoszenia skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, analizowali wszystkie informacje i zabezpieczone ślady aby jak najszybciej ustalić sprawcę. W efekcie przeprowadzonych czynności, policjanci wytypowali sprawcę podpaleń, którym okazał się 23-letni oławianin.

Mężczyzna został zatrzymany, doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym postawić 23-latkowi dwa zarzuty:  sprowadzenia zdarzenia  zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, w postaci pożaru domu jednorodzinnego poprzez obrzucenie budynku zapalonymi butelkami wypełnionymi benzyną i usiłowania sprowadzenia takiego zdarzenia, poprzez rzucenie w drewniane drzwi kościoła zapalonej butelki z benzyną. Do obydwu zdarzeń doszło w nocy 22 lutego br.

Jak ustalono, mężczyzna wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu i mieniu, a także za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Tym razem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię