Jaworscy policjanci tuż po przestępstwie zatrzymali dwóch podejrzanych o zniszczenie parkowych lamp. Jak ustalono, młodzi mężczyźni będąc w towarzystwie kolegów, wracając tuż po północy do domu postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Ich wybór co do rekwizytów uwiecznionych na fotografii nie do końca był jednak trafiony. Postanowili oni bowiem w tym celu wykorzystać klosze, które zrzucili z lamp oświetleniowych, po czym pozowali zakładając je sobie na głowę. W zatrzymaniu sprawców pomogła informacja przekazana przez policjanta będącego po służbie, który zauważył grasujących wandali. Teraz podejrzanym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał telefoniczne zgłoszenie od funkcjonariusza świdnickiej jednostki będącego po służbie o grupie młodych mężczyzn niszczących lampy oświetleniowe w miejscowym Parku Pokoju. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli młodych mężczyzn, z których dwóch trzymało klosze lamp i robiło sobie z nimi zdjęcia. Na widok funkcjonariuszy szybko jednak pozbyli się tych nietypowych rekwizytów odrzucając je na trawnik. 18-latkowie z Jawora i Snowidzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia byli pijani. Mieli po 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że 5 młodych mężczyzn wracało w nocy do domu. Kiedy przechodzili przez jaworski Park Pokoju dwóch z nich postanowiło wyżyć się na znajdujących się tam lampach. Kopiąc i szarpiąc zrzucili oprawy oświetleniowe, z którymi następnie fotografowali się, m.in. zakładając je na głowę. Ich wyczyny zarejestrował również miejski monitoring. Już po wytrzeźwieniu podejrzani próbowali tłumaczyć swoje zachowanie żartami pod wpływem wypitego alkoholu. Okazało się, że swoim działaniem spowodowali straty w wysokości ponad 800 złotych.

Teraz za zniszczenie mienia 18-latkowie odpowiedzą przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za czyn, o który są podejrzani grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię