Wizytą w policyjnym areszcie zakończył swoją podróż 27 latek z powiatu włoszczowskiego. Mężczyzna w czwartkowy wieczór wszczął awanturę w pociągu, wulgarnie odnosząc się do pasażerów. Jednym z podróżnych był kielecki policjant, który po służbie wracał do domu. Mundurowy aby nie dopuścić do dewastacji zatrzymał awanturnika i przekazał w ręce włoszczowskich funkcjonariuszy. Ci z kolei ujawnili u 27-latka zawiniątko z suszem roślinnym.

W czwartek, po godzinie 21 funkcjonariusz z komisariatu na kieleckim Śródmieściu, wracał ze służby pociągiem relacji Kielce – Włoszczowa. W trakcie podróży uwagę mundurowego zwrócił 27-latek, który wulgaryzmami zaczepiał innych pasażerów. Ponadto bardzo pobudzony mężczyzna zaczął uderzać w drzwi pociągu, szarpał za różne elementy jego wyposażenia. Funkcjonariusz, aby nie dopuścić do dewastacji mienia obezwładnił awanturnika, informując o całym zdarzeniu dyżurnego. 27- latek trafił w ręce włoszczowskich stróżów prawa, którzy w trakcie czynności ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Agresywny pasażer jak się okazało, był nietrzeźwy – miał ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W związku ze swoim zachowaniem 27- latek stanie przed sądem. Odpowie za naruszenie ładu i porządku w pociągu. Ponadto, jeśli badania laboratoryjne wykażą, że susz posiada zabroniony skład, może usłyszeć zarzut przestępstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię