Policjanci z mokotowskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa, w wyniku którego ustalani sprawcy podający się za policjantów wprowadzili pokrzywdzoną w błąd, co do zdarzenia, w którym miała wziąć udział jej córka i w ten sposób uzyskali od starszej kobiety 170.000 zł. Do zdarzenia doszło w dniu 21 października 2021 roku w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje, kobietę której wizerunek publikujemy, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie.

Jak ustalili śledczy nieznani sprawcy, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podając się za policjantów wprowadzili pokrzywdzoną w błąd, że jej córka uczestniczyła w wypadku drogowym i pod tym pretekstem wyłudzili od niej pieniądze. W trakcie czynności policjanci pozyskali zdjęcia z monitoringu z wizerunkiem kobiety, która uczestniczyła w przestępstwie.

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanej kobiety lub jej obecnego miejsca pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery telefonów oficera dyżurnego 47 72 392 50, 47 72 392 52 (czynne całą dobę) lub do prowadzącego postępowanie 47 72 311 76 albo w formie elektronicznej, pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię