Ilustracja

Wczoraj 25-letni mężczyzna zgłosił się do łomżyńskiej komendy policji z informacją, że padł ofiarą wyłudzenia pieniędzy przez nieznaną kobietę. Kobieta groziła mu opublikowaniem kompromitującego materiału wideo, na którym mężczyzna był nagim, jeśli nie dokona wpłaty pieniędzy.

Wczoraj łomżyńscy policjanci zostali poinformowani przez 25-latka o próbie wyłudzenia pieniędzy w zamian za zaniechanie upublicznienia jego „nagiego nagrania”. Poznana przez internetowy komunikator sprawczyni szantażowała mężczyznę, żądając 13 tysięcy złotych pod groźbą przekazania filmu jego znajomym. Ofiara przelała na wskazane konto około 4 tysiące złotych, lecz to nie zaspokoiło oszustki, która kontynuowała żądania płatności. Mężczyzna zdecydował się zerwać kontakt z nią i zgłosić sprawę na policję.

Sexting, czyli przesyłanie intymnych treści, niesie ze sobą wiele ryzyk, w tym przypadki, gdy materiały trafiają w niepowołane ręce z różnych powodów, takich jak konflikty, zemsta, chęć zaimponowania innym lub kradzież danych.

Za zmuszenie groźbą do wpłaty pieniędzy w zamian za zaniechanie publikowania kompromitujących materiałów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię