W sobotę wieczorem funkcjonariusze SOK ujęli mężczyznę, który zaczepiał podróżnych, zachowywał się gorsząco przebywając nago w obecności innych pasażerów, w tym dzieci jadących pociągiem. Miał we krwi 2,5 promila alkoholu.

W sobotę 4 sierpnia kierownik pociągu relacji Przemyśl Główny – Poznań Główny wezwał patrol Straży Ochrony Kolei w związku z zakłócaniem ładu i porządku publicznego przez jednego z podróżnych. W stacji Wrocław Główny do pociągu wsiedli funkcjonariusze SOK, którzy zastali nagiego mężczyznę zaczepiającego podróżnych. Mężczyzna swoim zachowaniem wywoływał zgorszenie wśród pasażerów podróżujących z dziećmi.

Okazało się, że sprawcą zakłócania ładu i porządku w pociągu jest 45 –latek z Krakowa. Funkcjonariusze SOK ujęli ww. mężczyznę i skłonili do nałożenia ubrania. Następnie został doprowadzony do Komisariatu Kolejowego Policji, gdzie został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu  w wydychanym powietrzu.

Pozostałą część weekendu mężczyzna spędził w Izbie wytrzeźwień. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Kolejowy Komisariat Policji we Wrocławiu.

Źródło: KG SOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię