Ilustracja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali nieletniego, który z nożem w ręku napadł na 11-latka. Sprawca próbował w ten sposób zastraszyć swoją ofiarę. Na szczęście zaatakowany przez 13-latka chłopak uciekł, a sprawca nie osiągnął zamierzonego celu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

W niedzielę, 24 października policjanci ze starogardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju. Do zdarzenia doszło w miejscowym skateparku. Policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Jak wstępnie ustalili śledczy, przebywający tam 11-latek, został napadnięty przez swojego rówieśnika. Sprawca próbował zastraszyć swoją ofiarę trzymanym w ręku nożem i zażądał oddania posiadanych rzeczy. Pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i zaczął uciekać, dzięki czemu sprawca nie osiągnął zamierzonego celu.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, w wyniku zebranych informacji oraz przeprowadzonych czynności ustalili rysopis i personalia nieletniego agresora. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia 13-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci o całej sprawie powiadomili sąd rodzinny, który teraz zadecyduje o dalszym losie nieletniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię