archiwum

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który próbował przekupić pracownicę jednego z urzędów na terenie gminy. Łapówka nie została przyjęta. Kobieta o wszystkim powiadomiła policję. Teraz podejrzanemu o ten czyn mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

26 listopada br. policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Lwówku Śląskim zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który jest podejrzewany o wręczenie korzyści majątkowej pracownicy jednego z urzędów na terenie gminy Lwówek Śląski.

Jak ustalono, mężczyzna próbował przyspieszyć procedurę rozdysponowania nieruchomości rolnej. Czas trwania załatwienia tej sprawy nie satysfakcjonował zainteresowanego, dlatego postanowił przyspieszyć sprawę w sposób nieoficjalny. Na spotkaniu z pracownicą w urzędzie wręczył jej 5 tysięcy złotych, licząc, że to załatwi sprawę. Kobieta nie przyjęła pieniędzy i powiadomiła policję.

Mężczyzna usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię